Davetiye / Davetiye çeşitleri. Tasarım, imalat ve baskı.

Davetiye

DAVETİYE; Toplantı, konferans, seminer, gezi, nişan, düğün ve açılış gibi tören ve etkinliklere katılması istenen kişilere bu etkinliği duyurma ve davet amacıyla yazılan kısa yazılardır. Davetiyeler genellikle özel olarak hazırlanmış davetiye kartlarına Ece matbaada tarafından basılır ve seçilen kartın davetin niteliğine uygun olmasına özen gösterilir.

Bir davetiye metninde kimin, kimi, nereye, ne zaman, niçin çağırdığı eksiksiz olarak yer almalıdır. Adresin özellikle açık yazılmasına dikkat edilmelidir. (Varsa, telefon numarasını yazmakta yarar vardır.) Davetin türüne göre özel olarak belirtilmesi gereken hususlar varsa bunlar da belirtilmelidir. Davetiye'nin kaç kişilik olduğu, çocuk getirilip getirmeyeceği, özel kıyafet giyilip giyilmeyeceği, yemeğin olup olmadığı, ulaşım imkânı, programın süresi, davete cevap istenip istenmediği gibi. (LCV kısaltmasının açılımı; lütfen cevap veriniz şeklindedir.)

Davet edilen kişiye programda (açılış yapmak, nikâh şahitliği yapmak, oturum başkanlığı yapmak gibi) özel bir görev verilecekse bu durumun belirtilmesi şarttır. Davet, toplantı veya resmî bir programla ilgiliyse davetiye'ye gündem yazılabilir.

Davetiye Özellikleri:
1. Çok kısa ve açık olmalıdır.
2. Kim kimi nereye ne zaman niçin çağırıyor belirtilmelidir.
3. Toplantının yeri (adresiyle) zamanı süresi mutlaka bildirilmelidir.
4. Saygılı nazik bir dil ve üslûp ile yazılmalıdır.
5. Gerekirse toplantının içeriği "gündem" başlığı altında bildirilmelidir.

Ece matbaa' da çok ekonomik ve hızlı davetiye basımı yapılmaktadır. Gerekli dizgi ve grafik tasarımını anında yapıp 1 günde davetiye basıp teslim ediyoruz. 500 adet ve üstü davetiye siparişlerinizde firmamız dizgi , grafik tasarım ve baskı üçreti almamaktadır. Bu hizmetler ece matbaa' nın hediyesidir. Ece matbaa bünyesinde sizlere özel düğün davetiyesi tasarımı ve baskısı , sünnet davetiyesi tasarımı ve baskısı , firma açılış davetiyesi tasarımı ve baskısı özel davetiye tasarımı ve baskısı yapılmaktadır. Siz değerli müşterilerimize hızlı , ekonomik , sıradışı tasarımlar için ece matbaa yeterlidir. Davetiye fiyatlarımızı , davetiye çeşitlerimizi öğrenmek için bir tel yeterli olacaktır. Siz değerli müşterilerimizin isteğine göre özel tasarım davetiye'de yapıyoruz. Farklı , sıradışı , bir davetiye istiyorum derseniz , ece matbaa sizin için yeterli olacaktır.