Dergi / Dergi çeşitleri. Tasarım, imalat ve baskı.

Dergi

DERGİ; gazeteler gibi düzenli aralıklar dışında yayımlanan en fazla 12, 6, 4, 3, 2, standart olarak aylık veya 15 günde bir basılan yaygın bir okuma aracıdır. Birçok gazeteden bir şekilde kaliteli kâğıtlara basılmakta olan dergilerde çeşitli konulara ilişkin haber, makale, eleştiri, inceleme ve araştırma­nın yanı sıra, birçok renkli fotoğraf, resim ve karikatür de yer almaktadır. Dergilere "süreli yayın" da denilmektedir.

Standart dergi boyutu A4'tür, içeriğe göre ortalama 20 ile 100 sayfalıktır. Ancak cep boyutundan gazete boyutuna kadar ve 1000 sayfaya kadar çeşitlilik gösterir.

Dergi basımında kullanılan kağıtlar genelde , 90gr- 115 gr -135 gr - 170 gr kuşe kağıtlardır. Talep doğrultusunda farklı kağıt da kullanılabilir.

Dergi amerikan cilt ve tel dikişli olarak ciltlenir. Genelde çok renkli baskı yapılır.

Biz Ece matbaa olarak dergi tasarımı ve baskı hizmeti vermekteyiz. Dergi kapağında mat veya parlak selefon uygulaması olabildiği gibi lokal lak uygulamasıda yapılabilir. Dergi tasarımından başlayıp derginin basımı derginin mücellit aşamasından kesilip paketlenmesine kadar olan süreçte yani dergi imalatını tamamen kendi bünyemizde yapmaktayız. Son teknoloji baskı makinelerimiz, konusunda uzman baskı operatörlerimiz ve sıradışı tasarımlar üreten grafik tasarımcı personelimizle yanınızdayız. Sizlerde sorunsuz baskı ve kaliteli bir işçilikle dergilerinizin basımını yaptırmak isterseniz ece matbaa sizlerle...